به وب سایت سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری شاهین شهر آمدید    *   اطلاعیه مزایده نوبت دوم    *   اطلاعیه مزایده عمومی    *   اطلاعیه افزایش ساعات سرویس دهی    *   گرامیداشت مقام والای زن در سازمان مدیریت حمل و نقل    *   نوسازی صندلیهای فرسوده اتوبوسهای ناوگان حمل ونقل عمومی شاهین شهر

مدیریت مقابله با استرس و فشار روانی در کار سومین کتاب چاپ شده توسط سازمان اتوبوسرانی شاهین شهرسومین کتاب سازمان اتوبوسرانی شاهین شهروحومه باعنوان مدیریت مقابله بااسترس وفشارروانی درمحیط کار به چاپ رسید.

(سازمانهای اتوبوسرانی)

بر اساس تحقیقات بعمل آمده یکی از عوامل مؤثر در دستیابی به اهداف سازمان افزایش تعلق سازمانی پرسنل است که افزایش میزان بهره وری کارکنان در انجام وظایف محوله و انطباق با محیط متغیر را در بر دارد.و یکی از مهمترین آنها اجرای برنامه های آموزشی و ارتقا سطح دانش نیروی انسانی است چنانچه به واسطه آن افراد بتوانند متناسب با تغییرات سازمانی و محیط به طور مؤثر ضمن افزایش کارایی خود نسبت به انجام فعالیتهای روزمره اقدام نمایند.

در واقع با توجه به اهمیت نیروی انسانی در جهان امروز، آموزش ضمن خدمت کارکنان در سازمانهای مختلف از جایگاه خاصی برخوردار می باشد و که البته مستمر و مداوم بودن آن در نیل به اهداف توسعه سازمانها قابل چشم پوشی نبوده و نیست چرا که آموزش یکی ازابعاد اساسی توسعه انسان به شمار میرود .از این رو سازمان اتوبوسرانی شاهین شهر و حومه با الهام از این موضوع برنامه آموزشی حضوری و غیر حضوری نیروی انسانی را سرلوحه خود قرار داده برنامه های آموزشی جامع و کاملی را برای کلیه پرسنل و خانواده آنها برنامه ریزی و برگزار نموده است.

قابل ذکر است این سازمان علاوه بر چاپ و انتشار کتاب برنامه ریزی استراتژیک در سازمانهای اتوبوسرانی و سفری ایمن با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی کتاب سوم خود را با عنوان مدیریت مقابله با استرس و فشار روانی در محیط کار به چاپ رسانده است.این کتاب جامع و کامل متضمن مطالب ارائه شده در طول دوره های آموزشی توسط اساتید و متخصصین می باشد.

STRESS BOOK

ازدیگر اقدامات سازمان انتشار گاهنامه آموزشی سازمان با عناوین گاهنامه آموزشی ویژه خانواده با موضوع فرزند پروری موفق و قوانین و مقررات اداری ویژه کارکنان و کارمندان می باشد. دیگردوره های آموزشی برگزار شده توسط این سازمان به شرح ذیل میباشد.

1- برگزاری دوره آموزش قانون جدید راهنمائی ورانندگی

2- مدیریت مقابله با استرس و فشار روانی در محیط کار

3- بهداشت روانی در خانواده

4- آموزش فنی خطوط برای رانندگان جدید الاستخدام

5- آموزش تعمیر و نگهداری اتوبوس برای پرسنل فنی

6- فرزند پروری موفق

7- ارتباط با نوجوان و جوان

8- اردوها و بازدیدهای فنی از مراکز فنی کارخانجات سازنده اتوبوس

قابل ذکر است علاقمندان می توانند جهت تهیه این کتاب و دیگر کتب آموزشی منتشر شده توسط این سازمان به واحد آموزش سازمان مراجعه فرموده و یا با شماره تلفن5252600 تماس حاصل فرمایند، باشد که قدمی باشد در جهت ارتقا فرهنگ مطالعه و دانش بشری.


مربوط به: اخبار،کتابها | بدون نظر

انتشار دومین کتاب آموزشی در سال 1390 در سازمان اتوبوسرانی شاهین شهرمدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شاهین شهر و حومه از چاپ اولین کتاب آخرین اصلاحات قوانین راهنمایی و رانندگی ویژه رانندگان اتوبوس در سطح استان خبر داد.

رضا رضایی اعلام کرد: این کتاب با عنوان ” سفری ایمن با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی ” از سوی سازمان اتوبوسرانی شاهین شهر و حومه و با مشارکت پلیس راهور فرماندهی انتظامی شهرستان شاهین شهر میمه در بهمن ماه سال جاری به چاپ رسید.

وی هدف از انتشار این کتاب را آشنایی رانندگان وسایل نقلیه بخصوص رانندگان ناوگان اتوبوسرانی با آخرین اصلاحات قوانین راهنمایی و رانندگی عنوان کرد و افزود: در پی این آگاهی از قوانین ،رانندگی صحیح و بهتری را از رانندگان شاهد خواهیم بود که آرامش سفر و حادثه کمتر برای مسافران ، شهروندان و رانندگان را بدنبال دارد.

مدیر عامل سازمان در رابطه با موضوعات کتاب فوق گفت: این کتاب در 6 فصل تعاریف ،قوانین و مقررات ،مجازات، تصادفات ،وظایف و توصیه ها و مواردی از قوانین رسیدگی به تخلفات رانندگی گرد آوری شده است.

رضایی با توجه به اینکه کتاب ” سفری ایمن با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی “را دومین کتاب چاپ شده از سوی این سازمان در سال 1390 برشمرد، گفت: نظام آموزشی و بهسازی در یک سازمان به عنوان یکی از کارکردهای مهم مدیریت منابع انسانی است و سازمان اتوبوسرانی شاهین شهر و حومه در راستای برنامه استراتژیک خود هدف رشد و ارتقاء سطح علمی پرسنل را دنبال می کند.

وی همچنین افزود: این سازمان علاوه بر چاپ کتاب فوق یک دوره کارگاه آموزشی ویژه تمامی پرسنل سازمان اتوبوسرانی شاهین شهر و حومه در خصوص آشنایی با آخرین اصلاحات قوانین راهنمایی رانندگی با حضور کارشناس راهور برگزار نموده است .

رضایی گفت: 150 نفر از پرسنل سازمان ، این دوره 20 ساعته را با رضایت کامل گذراندند تا از بروز تخلفات در حوزه قوانین راهنمایی و رانندگی پیشگیری کنند.

مدیر عامل سازمان به برگزاری دوره های آموزشی کارکنان این سازمان تأکید کرد و افزود: امید است علاوه بر آموزش حضوری و غیر حضوری که تاکنون برای پرسنل انجام شده است و انشاء اله ادامه خواهد داشت این کتاب آموزشی نیز موجب افزایش کارایی نیروهای متعهد و دلسوز سازمان گردد.


مربوط به: سفری ایمن با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی،کتابها | بدون نظر


انتشار نخستین کتاب برنامه ریزی استراتژیک در سازمانهای اتوبوسرانی در سطح کشورمدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شاهین شهر و حومه گفت: نخستین کتاب برنامه ریزی استراتژیک در سازمان های اتوبوسرانی کشور از سوی سازمان اتوبوسرانی شهرداری شاهین شهر و حومه به چاپ رسید.

رضا رضایی با بیان مطلب فوق گفت: این کتاب با تعریف تمام بخش های مختلف سازمان های حمل و نقل عمومی در جهت بهره برداری بهتر از منابع در اختیار سازمان های اتوبوسرانی و دستگاه های ذیربط حمل و نقل عمومی کشور قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه افزایش جمعیت و رشد روز افزون شهرها و توسعه شهری ما را با پدیده های نامطلوب از نظر مبلمان و سیمای شهری روبرو کرده است گفت: وجود یک نظام هماهنگ و یکپارچه در جهت ساماندهی شهر برای مقابله با این پدیده لازم شده است که ابعاد مختلف زندگی شهروندان را تحت تأثیر قرار می دهد.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی بیان داشت: برای انجام این مأموریت مهم مدیریتی توانمند باید از آخرین روش ها و متدهای روز دنیا برای جبران آن استفاده کنیم.

رضایی ادامه داد: یکی از مناسب ترین ابزارها و تکنیک های مدیریتی ، رویکرد برنامه ریزی استراتژیک یا برنامه ریزی راهبردی می باشد که به بدلیل ظرفیت ها و ویژگی های منحصر به فرد آن در ایجاد یک فرآیند ساده و در عین حال مدرن ،برای استفاده در سازمان های عمومی محلی و درگیر با ساماندهی و کنترل شهرها از جمله شهرداری ها و سازمان های حمل و نقل وابسته به عنوان ابزار مناسبی ارزیابی می شود.

وی گفت: بر همین اساس سازمان اتوبوسرانی شهرداری شاهین شهر و حومه با هدف ایجاد ساختار منسجم و هماهنگ و به منظور خدمت رسانی بهتر که در نهایت موجب رضایت شهروندان و مسافران خواهد بود در سال 1386 اقدام به تدوین سند استراتژیک خود نمود و پس از 4 سال تلاش ،تجربه علمی و عملی خود را تحت عنوان ” برنامه ریزی استراتژیک در سازمان های اتوبوسرانی ” جمع آوری و به چاپ رساند.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شاهین شهر و حومه اضافه کرد: امیدواریم این مجموعه در پیش برد امور حمل و نقل عمومی مورد استفاده مسؤولین و کارشناسان قرار گیرد.

رضایی افزود: این کار به نوبه خود کاری ارزشمند و علمی به شمار می آید و علیرغم نظر کارشناسان و متخصصان مربوطه در این کتاب ما نظرات دیگر کارشناسان و صاحب نظران حوزه حمل و نقل عمومی را در خصوص اصلاح و بهبود مطالب کتاب می پذیریم.


مربوط به: برنامه ریزی استراتژیک در سازمانهای اتوبوسرانی،کتابها | یک نظر