به وب سایت سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری شاهین شهر آمدید    *   اطلاعیه مزایده نوبت دوم    *   اطلاعیه مزایده عمومی    *   اطلاعیه افزایش ساعات سرویس دهی    *   گرامیداشت مقام والای زن در سازمان مدیریت حمل و نقل    *   نوسازی صندلیهای فرسوده اتوبوسهای ناوگان حمل ونقل عمومی شاهین شهر

انتشار نخستین کتاب برنامه ریزی استراتژیک در سازمانهای اتوبوسرانی در سطح کشورمدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شاهین شهر و حومه گفت: نخستین کتاب برنامه ریزی استراتژیک در سازمان های اتوبوسرانی کشور از سوی سازمان اتوبوسرانی شهرداری شاهین شهر و حومه به چاپ رسید.

رضا رضایی با بیان مطلب فوق گفت: این کتاب با تعریف تمام بخش های مختلف سازمان های حمل و نقل عمومی در جهت بهره برداری بهتر از منابع در اختیار سازمان های اتوبوسرانی و دستگاه های ذیربط حمل و نقل عمومی کشور قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه افزایش جمعیت و رشد روز افزون شهرها و توسعه شهری ما را با پدیده های نامطلوب از نظر مبلمان و سیمای شهری روبرو کرده است گفت: وجود یک نظام هماهنگ و یکپارچه در جهت ساماندهی شهر برای مقابله با این پدیده لازم شده است که ابعاد مختلف زندگی شهروندان را تحت تأثیر قرار می دهد.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی بیان داشت: برای انجام این مأموریت مهم مدیریتی توانمند باید از آخرین روش ها و متدهای روز دنیا برای جبران آن استفاده کنیم.

رضایی ادامه داد: یکی از مناسب ترین ابزارها و تکنیک های مدیریتی ، رویکرد برنامه ریزی استراتژیک یا برنامه ریزی راهبردی می باشد که به بدلیل ظرفیت ها و ویژگی های منحصر به فرد آن در ایجاد یک فرآیند ساده و در عین حال مدرن ،برای استفاده در سازمان های عمومی محلی و درگیر با ساماندهی و کنترل شهرها از جمله شهرداری ها و سازمان های حمل و نقل وابسته به عنوان ابزار مناسبی ارزیابی می شود.

وی گفت: بر همین اساس سازمان اتوبوسرانی شهرداری شاهین شهر و حومه با هدف ایجاد ساختار منسجم و هماهنگ و به منظور خدمت رسانی بهتر که در نهایت موجب رضایت شهروندان و مسافران خواهد بود در سال 1386 اقدام به تدوین سند استراتژیک خود نمود و پس از 4 سال تلاش ،تجربه علمی و عملی خود را تحت عنوان ” برنامه ریزی استراتژیک در سازمان های اتوبوسرانی ” جمع آوری و به چاپ رساند.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شاهین شهر و حومه اضافه کرد: امیدواریم این مجموعه در پیش برد امور حمل و نقل عمومی مورد استفاده مسؤولین و کارشناسان قرار گیرد.

رضایی افزود: این کار به نوبه خود کاری ارزشمند و علمی به شمار می آید و علیرغم نظر کارشناسان و متخصصان مربوطه در این کتاب ما نظرات دیگر کارشناسان و صاحب نظران حوزه حمل و نقل عمومی را در خصوص اصلاح و بهبود مطالب کتاب می پذیریم.


مربوط به: برنامه ریزی استراتژیک در سازمانهای اتوبوسرانی،کتابها | یک نظر